با موتورهای دیزل دایملر بنز آلمان آشنا شوید

ما شما را راهنمایی می کنیم.

موتور OM 364 LA دایملر بنز
معرفی موتور OM 364 LA دایملر بنز
بلوک سیلندر

بلوک سیلندر موتور Daimler Benz OM364 LA تماما از چدن ریخته گری شده با سیلندر کامل (بدون بوش) می باشد . فیلتر روغن، پمپ انژکتور ، فیلتر سوخت و اندازه گیری درجه روغن در سمت راست موتور (فلایویل رو به رو) قرار دارد و استارت، منیفولد در سمت چپ واقع شده اند .یک تسمه به شکل V پمپ آب و پروانه روی آن را به موتور متصل می نماید . همچنین موتور دارای یک کارتل از ورق فولادی یا مواد سبک ریخته گری شده می باشد .

سر سیلندر

سر سیلندر موتور Daimler Benz OM364 LA از چدن ساخته شده و برای تمام سیلندرها مشترک می باشد . منیفولد مکش هوا و در پوش سرسیلندر تماما از مواد سبک ریخته گری شده ساخته و تعبیه شده است .

میل لنگ

میل لنگ موتور Daimler Benz OM364 LA از جنس فولاد آلیاژی یک تکه و به روش آهنگری (فورجینگ) و با ماشین کاری بسیار دقیق ساخته شده است . میل لنگ این موتور در 5 نقطه توسط یاتاقان های سه لایه، با پشتی های فولادی (با یک یاتاقان پولیش شده در وسط) نگهداری می شود . همچنین میل لنگ توسط وزنه های مخصوص متعادل می گردد .

شاتون

شاتون های موتور Daimler Benz OM364 LA نیز همانند میل لنگ از قطعه یک تکه به روش آهنگری (فورجینگ) و با ماشین کاری بسیار دقیق و با قابلیت جدا شدن، ساخته شده است . شاتون توسط یک یاتاقان سه لایه ، با پشتی های فولادی نگهداری و جهت اتصال به پیستون دارای بوش های برنزی جداگانه می باشد .

میل سوپاپ
میل سوپاپ در موتور Daimler Benz OM364 LA از قطعه یک تکه و به روش آهنگری (فورجینگ) و با ماشین کاری بسیار دقیق ساخته شده و توسط 3 یاتاقان نگهداری می شود . میل سوپاپ حرکت خود را به واسطه چرخ دنده درگیر با میل لنگ تامین می کند .
پیستون
پیستون ها در موتور Daimler Benz OM364 LA از جنس آلومینیوم ریخته گری شده می باشد و از 4 رینگ کمپرس و کنترل روغن تشکیل شده و پیستون و شاتون در این موتور از قسمت بالا قابل خارج شدن است .
سوپاپ
سوپاپ ها توسط مجموعه ای مرکب از انگشتی ، میل تایپت و اسبک ها به کار انداخته می شوند . بوش ها راهنمای چدنی و سیت های مقاوم در برابر حرارت، دوره سرویس و نگهداری را طولانی می سازد .
سیستم پاشش سوخت
به منظور استفاده مناسب و صحیح از سوخت، از روش پاشش مستقیم استفاده می شود . سیستم پاشش شامل یک پمپ خطی ، پمپ سوخت ، فیلتر سوخت ، انژکتور چند سوراخه و یک تایمر اتوماتیک پاشش می باشد .
روغنکاری تحت فشار
عملیات روغنکاری به وسیله پمپ روغن از نوع دنده ای که تمامی روغن از طریق فیلتر عبور نموده و میل لنگ، میل بادامک، شاتون، یاتاقان و اسبک ها را تغذیه می کند . پمپ انژکتور ، گاورنر و پمپ باد از این طریق به سیستم روغنکاری موتور متصل می گردند . در این سیستم ، شیرهای اطمینان وظیفه کاهش فشار اضافی را به عهده دارند .
سیستم خنک کاری

با استفاده از یک پمپ گریز از مرکز ، بسته به کاربرد موتور، می توان رادیاتورهای هوا به آب و یا آب به آب را مورد استفاده قرار داد . دمای آب با استفاده از ترموستات قابل کنترل می باشد .

کاربرد
این موتور می توند به عنوان یک منبع قدرت مورد اعتماد و با اطمینان در تجهیزات صنعتی وتجاری، ساختمانی، کشاورزی، کامیونت های تجاری و همچنین منبع مولد نیرو جهت انواع قایق های دریائی مورد استفاده قرار گیرد . طبق درخواست مشتری این موتور با مجهز شدن به تجهیزات مخصوص می تواند جهن اهداف مختلف به کار گرفته شود .
مشخصات فنی موتور OM 364 LA دایملر بنز
نمودارهای رفتار موتور OM 364 LA
Daimler Benz OM 364 LA Engine Treatment
جدول ویژگی های موتور OM 364 LA
نوع سیلندر Inline/Vertical Cylinders type
تعداد سیلندر 4 Cylinders
قطر سیلندر (میلیمتر) 97.5 mm Cylinder bore
کورس پیستون 133 mm Stroke
حجم موتور (لیتر) 3.972 Lit Total piston displacement
نسبت تراکم 18:1 Compression Ratio
حداکثر قدرت خروجی (کیلووات) 103 Kw @ 2600 rpm Max output (Kw)
حداکثر گشتاور(نیتوتن/متر) 480 N.m @ 1600 rpm Max Torque (N-m)
وزن موتور خشک(کیلوگرم) 355 Kg Engine dry weight (kg)
کنترل موتور Mechanical Engine control
موقعیت نازل Vertical Nozzle position
سرعت متوسط پیستون 11.5 ms @ 2600 rpm Mean piston speed
فشار متوسط موثر 15.18 bar @ 1600 rpm Mean effective pressure
جهت چرخش(خلاف عقربه هاب ساعت) c.c.w Rotation
ظرفیت سیال خنک کننده 7 Lit Cooling water capacity
حداکثر ظرفیت روغن کارتر 10.5 Lit Max lubrication oil capacity
حداقل مصرف سوخت 205 gr/kw.h @ 1600 rpm Min. fuel consumption
سوپاپ دود 1 Exhaust valves
سوپاپ هوا 1 Intake valves
استاندارد آلایندگی با گوگرد کمتر از 0.05 EURO II Emission standard
سیستم ترمز موتور No Engine break system
ابعاد موتور OM 355 Euro 3
Daimler Benz OM 364 LA Dimenssion

آدرس

ایران ، استان آذربایجانشرقی، تبریز، دیزل آباد، جاده صنعتی غرب، خیابان صنعت 4، شرکت تولید موتورهای دیزل ایران

0011 3445 041 (98+)

info@idem.ir

فکس 1885 3445 041 (98+)

شنبه - پنج شنبه: 7:00 - 18:00

off canvas menu